Publikacje > Artykuły > Podsumowanie roku 2014

Koniec roku to czas podsumowań, rozliczeń i postanowień. Składamy sobie życzenia wierząc, że wraz z nastaniem Nowego Roku wszystko będzie piękniejsze i prostsze, a troski i kłopoty nieodwracalnie pozostawimy za sobą, w Starym Roku. Oby tak się stało ! Wszystkim miłośnikom koni życzymy zatem zdrowia i sukcesów, a przy okazji pozwolimy sobie podsumować mijający sezon rajdowy. Z dumą zawiadamiamy, że ranking koni wygrał wierzchowiec z naszego Klubu Jeździeckiego "Leśny" – dumny i dzielny ZBRUCZ hodowli państwa Ostrowskich (St Roch Arabians, Oświata Lingwista NCE), syn Eksterna i Zgaduli, wnuk znakomitego Fawora. Zbrucz (pod Beatą Szlezyngier-Jagielską) ukończył w tym roku Mistrzostwa Świata Młodych Koni (CEI4*) w Samorin na Słowacji. Tuż za nim uplasował się kolejny rumak z naszej stajni, EMINEM zwany Ryjkiem, wyhodowany przez Tarus Arabians, syn wspomnianego już Fawora i Eleuzyny. Ten niewysoki gniadosz o wielkim sercu i niesamowitej woli walki startując pod Beata Szlezyngier-Jagielską jako jedyny polski koń ukończył w tym roku mistrzowski dystans 160km (CEI3*) w holenderskim Ermelo zajmując 9 miejsce. Piąte miejsce rankingu należy do kolejnego naszego konia, siedmioletniego kasztana NEIDE, dosiadanego przez Katarzynę Kłosek, a pochodzącego, podobnie jak Zbrucz, z hodowli państwa Ostrowskich. W rankingu koni na dalszych miejscach uplasowały się kolejne wierzchowce z naszego klubu, i tak : 12 miejsce należy do CESIHUSA (Avangard i Cesia/Pers) wyhodowanego przez p. Roberta Talarka, 41 miejsce zdobył debiutujący w rajdach brat Cesihusa- CESIGROM, 43 miejsce zajął wałach rasy arabskiej FALKOR (Eudemos i Pusza/Arbil), opisywany jako NN ze względu na zamieszanie z dokumentami , 86 miejsce należy do konia ECHO ZEUS (Ekstern i Echo Kirke/ Ecaho), 5-latka pochodzącego z hodowli SK Chrcynno-Pałac, miejsce 102 zdobył CEMIR (Kornet RU i Cesia/Pers) hodowli p. Roberta Talarka.
Barwy naszego Klubu reprezentuje również Agnieszka Gutowska –Woźniak , która ze swoim koniem arabskim SANTI (Borek i Samaria/Europejczyk, hod. Adam Grochowski) reprezentowała nas startując w Mistrzostwach Polski Seniorów. Santi uplasował się na 13 miejscu w rankingu koni, Agnieszka zajmuje 25 miejsce w rankingu zawodników. Na 40 miejscu znajdziemy kolejnego zawodnika reprezentującego nasze barwy- Krzysztofa Wojteckiego.
Ranking par 2014 wygrała Beata Szlezyngier-Jagielska z koniem Zbrucz, która w rankingu zawodników OPEN zajęła 2 miejsce zdobywając 996 punktów- 10 ukończonych zawodów, w tym 5 międzynarodowych, obecnie 104 miejsce w rankingu FEI. Katarzyna Kłosek zajęła 7 miejsce w rankingu zawodników z pięcioma ukończonymi zawodami ( 2 międzynarodowe), co dało jej 365 punktów.
Na zdjęciach poniżej nasze dzielne konie: Zbrucz, Eminem, Neide, Cesihus, Cesigrom, Falkor , Echo Zeus i Cemir.